Τετάρτη 17 Μαρτίου 2010

Ατυχία για το Αρίωνα στην τελευταία αγωνιστική του γυναικείου πρωταθλήματος

Δεν κατάφερε τελικά να κερδίσει ο Αρίωνας στην τελευταία αγωνιστική του γυναικείου πρωταθλήματος στην Κρήτη και ηττήθηκαν τελικά 0-2 από την ομάδα του Τυμπακίου. Τα κορίτσια του Αρίωνα ξεκίνησαν επιθετικά αν και φοβισμένα και στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου δέχτηκαν ένα μάλλον τυχερό γκολ από την αντίπαλη ομάδα.

Σε όλο το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Σητείας προσπάθησε να ισοφαρίσει είτε με απευθείας σουτ είτε από στημένες φάσεις που ανάγκασαν όλη την ομάδα ν' ανεβεί ψηλά και ν' αφήσουν εκτεθειμένη την άμυνα με αποτέλεσμα στην τελευταία φάση του αγώνα να δεχτούν το δεύτερο γκολ για να λήξει άμεσα το παιχνίδι ο διαιτητής.

Παράπονα εκφράζει η ομάδα του Αρίωνα από τη διαιτησία η οποία έκανε αρκετά λάθη. Συγχαρητήρια αξίζει όλη η ομάδα παίκτριες και παράγοντες της ομάδας για την πορεία που έχει μέχρι σήμερα αν και