Πέμπτη 26 Μαρτίου 2009

Κυπελλούχος Λασιθίου η Αναγέννηση

Πραγματοποιήθηκε χθες στο δημοτικό στάδιο Σητείας ο τελικός του κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣ Λασιθίου.
Κυπελλούχος Λασιθίου αναδείχτηκε η ομάδα της Αναγέννησης Ιεράπετρας, που κέρδισε την Κριτσά με 1-0 .
Ύστερα από στημένη φάση στο β΄ ημίχρονο και ενώ είχε ένα δοκάρι λίγα λεπτά νωρίτερα, η ομάδα της Ιεράπετρας πέτυχε το γκολ της νίκης, με κεφαλιά του Κώστα Γουργιώτη στο 66΄. Η ομάδα της Κριτσάς πέρασε στην αντεπίθεση και άγγιξε την ισοφάριση όταν η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Σύψα. Αλλά και η Αναγέννηση θα μπορούσε να έχει διευρύνει το σκορ, όμως οι προσπάθειές της σταμάτησαν στον τερματοφύλακα της Κριτσάς.
Την απονομή του κυπέλλου, έκανε ο κ. Μιχάλης Καρχιμάκης. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους:Ο Νομάρχης Λασιθίου κ. Αναστασάκης, ο Αντινομάρχης κ.Πατεράκης,Ο Δήμαρχος Σητείας κ.Κουρουπάκης, καθώς και παράγοντες του ποδοσφαίρου.